GORZKIE PESTKI MORELI - źródło witamin: B17- AMIGDALINY, B6, B1, minerałów, kwasów tłuszczowych.

pestki moreli gorzkiejZastosowanie:

Pestki z moreli gorzkiej są stosowane przede wszystkim w kuracjach antynowotworowych. Zawierają one tak zwaną amigdalie. Amigdalina to organiczny związek chemiczny z grupy glikozydów. Występuje on właśnie w pestkach bądz w nasionch pestek moreli zwyczajnej jak i w pigwie pospolitej.Ma on specyficzny gorzki smak i aromat.W organizmie rozkłada się na glukozę, aldehyd benzoesowy i cyjanowodór. Witamina b17 czyli amigdalina nie wszędzie jest unzawana na witamine. Amigdalina jest wykorzystywana właśnie przy chorobach nowotworowych.Trzeba pamiętać że nie może być używana w czasie zróżnicowanej diety.Pestki moreli gorzkiej stosują również ludzie profialktycznie co w sumie niezwykle wzmacnia orgaznim.

Pestki moreli gorzkiej można mielić w proszek i wtedy używać ich do różnych potraw(zimnych lub lekko ciepłych).Dodawane są jeszcze do koktajli czy dżemów własnej roboty.Pestki również stosuje się w formie kompresów- pestki mielimy, wkładamy do nasączonej wodą waty lub gazy i przykładamy w miejsca zaatakowane przez komórki nowotworowe, jak guzy namacalne palcem, tuż pod skórą. Nie stosujemy na otwarte rany i jeśli wystąpi alergia skórna.

Hunza

pestki moreli Hunzowie – słowiańsko-skołocki (scytyjski) lud w Krainie Lodu (Ladakh) – Karakorum (Góry Kare – Karopanów) Himalaje

Hunza jest księstwem mułzumańskim znajdujący się na obszarze dzisiejszego Pakistanu. Obasz ten jest opisywany jako raj na Ziemi chociaż w dzisiejeszych czasach i po nagłośnieniu na cały świat iformacji o Hunzie pojawiło się wielu odwiedzających.Wcześniej było tam niezwykle trudno się dostać ze względu na niesamowicie trudne położenie tego ludu. Hunza są przykładem korzystania z siły pestek moreli na okrągło.Podobno codzienna dieta z pestek moreli wyeliminowała tam 100% wszelkie nowotwory a także wzmocniła organizm i uodporniła na inne choroby. O ludzie Hunza można znaleść ifromację w internecie które są naprawde warte przeczytania.